Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vokální skupina - IL DIVO

 

 Il Divo (italsky "mužská diva")

Image du Blog marocaine001.centerblog.net

SLECINKY.EU 

SLECINKY.EU

Image du Blog marocaine001.centerblog.net 

Je mezinárodní operní

pop vokální skupina

SLECINKY.EU

IL DIVO

opět v Praze

3. 10. 2014     20:00, 02 arena

SLECINKY.EU

Image du Blog marocaine001.centerblog.net

Image du Blog marocaine001.centerblog.net 

O skupině

Tato hudební skupina byla založena v roce 2004 Simonem Cowelem (porotce v Americké Superstar) ve Velké Británii. Skládá se ze tří studovaných operních pěvců (Carlos Marín, David Miller, Urs Bühler) a popového zpěváka Sébastiena Izambarda.

Každý z nich je z jiné země a zpívají anglicky, francouzsky, španělsky, italsky a latinsky. Jejich první album Il DIVO se brzy vyšvihlo na přední příčky hitparád v Americe a Velké Británii.

 Image du Blog marocaine001.centerblog.net

Sébastien Izambard

zpěvák

40 let  narozen: 7. 3. 1973   Paříž, Francie

Image du Blog marocaine001.centerblog.net 

SLECINKY.EU

Životopis

Sébastien se narodil v Paříži 7. března 1973. Má sice tenorový hlas, ale je jediným členem Il Divo, který nemá ve zpěvu žádné klasické vzdělání. Jeho hlas je "vox populi".

Svou kariéru začal jako popový zpěvák ve Francii, kde vydal sólové album ,,Libre'' a jeho singl "Si tu Savais" se umisťuje na prvních příčkách francouzských hitparád.

Seb je nejen vynikající zpěvák, ale také textař a skladatel. Od dětství se učil hrát na klavír a na kytaru. Napsal a produkoval i několik písní pro jiné francouzské zpěváky.

Jeho velkým snem bylo napsat píseň pro Il Divo, nebo dokonce celou operu. V roce 2001, měl hostující vystoupení s Johnny Halliday v divadle Olympia v Paříži. Jeho hudbu ovlivnil Jeff Buckley, který mu pomohl uspět ve Francii a Kanadě.

Natočil dva videoklipy na sociální projekty. Jeden ve spojení s Noel Ensemble, což byla skladba, které zúčastnilo více než sto umělců na podporu boje proti AIDS. Také jako člen Il Divo je stále společensky angažovaný. Seb pokračuje ve spolupráci s francouzskou charitativní organizací AMTM (médicale Toit du Monde), která se zabývá především pomocí pro děti v Indii a Nepálu.

V roce 2002 převzal roli "Business Man" v muzikálu "Le petit prince". Můžeme ho také slyšet na CD k tomuto muzikálu.

Seb před příchodem do Il Divo, hrál v různých divadlech, byl členem divadelní skupiny "La Troupe" v Paříži. Jen co nahrál své druhé album, ve spolupráci s Francisem Madjoulem a Lionelem Florencie, byl pozván do Londýna na konkurz - a v prosinci 2003 se stal členem Il Divo.

Sébastien je ženatý s australankou Renee Murphy, která pracovala pro společnost Sony a měla Il Divo na starost při jejich turné po Austrálii v roce 2005. 20. Března 2008 se stal otcem dvojčat, Rose a Luca, dívky a chlapce. A hned v létě se s René oženil.

Seb rád chodí spolu s Carlosem Marinem na večírky. Třeba spolu oslavili Carlosovy 40. narozeniny v Peter Stringer Fellows nočním klubu v Londýně. A další věcí, kterou Seb má rád je létání, má vlastní pilotní licenci.

SLECINKY.EU

Image du Blog marocaine001.centerblog.net 

Image du Blog marocaine001.centerblog.net 

  

David Miller

zpěvák

40 let  narozen: 14. 4.1973       San Diego, Kalifornie, USA

 Image du Blog marocaine001.centerblog.net

SLECINKY.EU

Životopis

David Miller se narodil 14. dubna 1973 v San Diegu v Kalifornie (USA). Je také jako Urs klasický školeným tenorem. Vyrůstal v Littletonu v Coloradu. V roce 2001 absolvoval Heritage high school.

Objevil se v hlavní americké operní společnosti a získal několik zajímavých rolí, jako Des Grieux v Manon, Romeo v Romeo a Julii, Werther, Alfredo v La Traviata a Tamino v Kouzelné flétně.

6. Května 1998, zpíval s ostatními operními pěvci pro prezidenta Billa Clintona v Bílém domě.
V roce 2000 byl v Miláně, v týmu Tony "West Side Story." Dostal vysoké ocenění a získal nejlepší hodnocení. 2001 a 2002 se objevoval jako Cassio v Belgii.

V letech 2001 - 2003 měl více práce a to zejména v Americe, několik předních operních rolí a muzikálů. Tím sí právě získal velké jméno. Zpíval např. Rodolfa v Bohémě na Broadwayi.

Mezi jeho další role patří Don Ottavio v Mozartově Donu Giovannim, Belmonte v Únosu ze Serailu a Tom Rakewell v Rakes Progress. Davida můžeme slyšet na několika CD nahrávkách, které ale nejsou bohužel snadno dostupné.

V prosinci 2007, zatímco Il Divo učinili průlom na jejich světovém turné, David se vrátil do klasické opery. Zpíval tenor árie, a několik vánočních koncertů. Spolu se svou přítelkyní, sopránistkou a operní pěvkyní Sarah "Joy" Kabanuck, zpíval na konci pár duetů. Joy mimo jiné zpívá ve skupině Three graces, která se dá přirovnat k dívčímu Il Divu.

8. srpna 2009 se Joy a David po šestiletém vztahu vzali, během kterého si společně pořídili i ,, miminko'' v podobě maltézského psíka

Zajímavosti: David má dokonce svůj den. Na počest Davida vyhlásil starosta John Hickenlooper Denveru, davidova ''domovského'' města david miller's day, ten připadá na 13.7.

SLECINKY.EU

Image du Blog marocaine001.centerblog.net

Image du Blog marocaine001.centerblog.net  

Urs Bühler

zpěvák

42 let  narozen: 19. 7.1971  Willisau, Lucerna, Švýcarsko

 Image du Blog marocaine001.centerblog.net

 SLECINKY.EU

Životopis

Svou pěveckou kariéru začal ve věku pěti let ve sboru ve svém rodném městě. Od dětství se učil hrát na housle, klarinet, klavír, kytaru a bicí.

Jeho hudební kariéra začala v patnácti lyrickými písněmi. Zpíval v kapele a později byl vedoucí zpěvák heavy metalové kapely "Conspirancy" v Lucernu. Ve stejné době studoval i klasický zpěv a školil svůj hlas zejména v náboženském chorálu. Navštěvoval akademii, kde rozšířil své vokální umění, především v kostelním zpěvem.

Brzy se přestěhoval do Amsterdamu, kde studoval zpěv s Udo Reinemann, dobře známým německým barytonistou. Poté zdokonalil své schopnosti s klasickým švédským tenoristou Benem Hollioakem a francouzským tenoristou Papisem. Zpíval ve sboru nizozemské opery a připojil se na jednu sezónu k festivalu v Salcburku pod taktovkou Claudia Abbada.

Urs žil v posledních sedmi letech, než nastoupil k Il Divu v Holandsku, kde zpíval několik oratorií, a měl několik koncertů v holandské Národní opeře.

Urs žil tři roky s nizozemskou herečkou a sopránistkou Jackie van Öppen. V roce 2001 chodil s houslistkou Valerií Brusselle, se kterou se rozešel koncem roku 2006. Nyní žije se stylistkou Il Divo Tanjou Rodney, se kterou má holčičku jménem Billie.

Jeho velkým koníčkem jsou motorky. Má jich asi deset v různých fázích oprav. A má rád posezení na zahradě.

SLECINKY.EU

Image du Blog marocaine001.centerblog.net

Image du Blog marocaine001.centerblog.net

SLECINKY.EU

Carlos Marín

zpěvák

44 let narozen: 13. 10.1968   Rüsselsheim, Německo

Image du Blog marocaine001.centerblog.net 

 SLECINKY.EU

 Životopis

Carlos Marin se narodil 13. října 1968 v Rüsselsheimu v Německu. Vyrůstal nejen v Německu, ale i v Nizozemsku a Španělsku. Jako velice talentovaný začal svou hudební kariéru v osmi letech.

Jeho první album bylo produkováno holanďanem Pierrem Kartnerem. V té době bylo Carlosovo umělecké jméno "Carlito - malý Caruso" a interpretoval písně jako "O sole mio" a "Granada".
Když mu bylo dvanáct, rodina se přestěhovala do Španělska.

Jako dospívající získal Carlito několik ocenění ve španělských televizních soutěžích. V průběhu let získal vynikající pověst jako zpěvák různých hudebních žánrů.

Od roku 1993 se pravidelně vystupuje v muzikálech. Začal v roce 1993 jako "Marius" v "Les Miserables" a pak "Bella y Bestia" (Kráska a zvíře, hrál zvíře), Grease (Pomáda, hrál Vince Fontaine) a mnoha dalších. Podílel se na výrobě "La magia de Broadway" a "Petera Pana" ( v divadle a na CD).

Zpíval také v filmu Tima Burtona "The Nightmare Before Christmas" a propůjčil hlas princi v španělské verzi popelky od Disney roku 2000.

Carlito má za vzory Alfreda Krause, Montserrat Caballé a Jaime Aragalla. V posledních letech byl primo baryton v několika operách (La Traviata, Lazebník sevillský, La Boheme, Lucia di Lammermoor a Madama Butterfly). Některé z jeho nejpozoruhodnějších operních představení jsou k dispozici jako nahrávky. Jsou to Merkucio v "Romeo a Julie" a Don Giglio v "La Capricciosa corretta"

Ale jeho působení v Il divo bylo ohroženo. Původně na konkurs vůbec nechtěl jít, ale jeho manažer mu domluvil soukromý casting. Když tam, ale přišel, tak tam čekalo mnoho umělců s čísly. Carlos chtěl odejít, ale nakonec zůstal a hned jak odzpíval, tak mu nabídli působení ve skupině. Nejdříve odmítl se slovy, že je operní zpěvák a ne skupinový a odešel. Za týden byl pozván do Londýna, kde mu vše vysvětlil Simon Cowell, ale i přesto odmítl. Nakonec ho k tomu přemluvila přítelkyně Geraldine. Dnes Carlos říká, že bylo těžké pro jeho ego, s někým se dělit, ale je to to nejlepší, co mohl udělat. Ženy se prý musí vždy poslechnout!!

Dnes Carlos tvrdí, že je Il Divem 24 hodin denně. Dokonce i když spí!

Carlito byl ženatý téměř tři roky se španělskou zpěvačkou a herečkou Geraldine Larrosou, kterou si vzal v roce 2006 po 13leté známosti. V únoru 2009 na oficiálních stránkách skupiny oznámil rozchod. Každý prý má své plány, které způsobili, že se jejich vztah změnil. Nadále prý zůstávají přáteli a Carlito pokračuje v produkování Geraldiniho hudebního projektu Innocence.

Zajímavosti:
Carlos má sestru, která byla nucena odjet z USA kvůli údajným problémům s tamními soudy. Velkou Carlosovou vášní je sbírání kalhotek od fanynek, které zkončí během představení na jevišti. Prý by si přál mít zaplněnou celou zeď.

Autor: reushka

SLECINKY.EU

Image du Blog marocaine001.centerblog.net

SLECINKY.EU

SLECINKY.EU

Image du Blog marocaine001.centerblog.net

SLECINKY.EU

Image du Blog marocaine001.centerblog.net 

SLECINKY.EU

SLECINKY.EU